První ročník akce BIG BMW přišel na svět roku 2006. Tehdy šlo o náhradu zaniklého srazu v Lánově u Vrchlabí. Nápad na uspořádání nové akce, tentokrát na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště, vznikl v hlavách tří nadšenců a fanoušků značky BMW. Zakladatelé srazu - Pepper, Bodie a DC - při prvním ročníku očekávali účast maximálně 100 vozů. Na sraz jich ovšem dorazilo přes 300 a ještě daleko více zapálených fanoušků. Atmosféra byla výjimečná.

V následujících letech akce nabývala na intenzitě. Na sraz přijíždělo stále více fanoušků a název BIG BMW se stal zavedenou značkou a pojmem jak u nás, tak za hranicemi. Rovněž program, který se zpočátku skládal ze sprintů, rychlostní zkoušky a Show & Shine, rozšířily nové soutěžní disciplíny - drifty, paralelní slalom, nejlepší zvuk výfuku, nejnižší vůz a další.

V roce 2014 i 2015 byla překonána magická hranice 1000 zúčastněných vozidel. Došlo však i k méně příjemným okolnostem. Kvůli tlaku okolních obcí byl provozovatelem letiště vydán zákaz oblíbeného driftování. Následně jeden ze zakladatelů akce - DC - opustil tým pořadatelů a vydal se vlastním směrem - pořádání srazu pro klasické vozy BMW.

Zbylí zakladatelé - Pepper a Bodie - se rozhodli od následujícího ročníku užívat pro akci nový název - BIG MEETING. Změna názvu fanoušky neodradila a v letech 2016 a 2017 si akce stále zachovávala svou vysokou úroveň i největší účast fanoušků BMW v ČR. Přes velké úsilí pořadatelského týmu se však nepodařilo do programu vrátit driftování.

13. ročník akce se roku 2018 premiérově pořádal na letišti v Milovicích, které splňovalo pořadatelské požadavky. Opět se tak účastníci mohli těšit, krom standardně nabytého programu, na tolik oblíbené a žádané drifty. Přivítali jsme zde téměř 1200 vozů!