První ročník akce BIG BMW přišel na svět roku 2006. Tehdy šlo o náhradu zaniklého srazu v Lánově u Vrchlabí. Nápad na uspořádání nové akce, tentokrát na letišti v Hoškovicích u Mnichova Hradiště, vznikl v hlavách tří nadšenců a fanoušků značky BMW. Zakladatelé srazu - Pepper, Bodie a DC - při prvním ročníku očekávali účast maximálně 100 vozů. Na sraz jich ovšem dorazilo přes 300 a ještě daleko více zapálených fanoušků. Atmosféra byla výjimečná.

V následujících letech akce nabývala na intenzitě. Na sraz přijíždělo stále více fanoušků a název BIG BMW se stal zavedenou značkou a pojmem jak u nás, tak za hranicemi. Rovněž program, který se zpočátku skládal ze sprintů, rychlostní zkoušky a Show & Shine, rozšířily nové soutěžní disciplíny - drifty, paralelní slalom, nejlepší zvuk výfuku, nejnižší vůz a další.

V roce 2014 i 2015 byla překonána magická hranice 1000 zúčastněných vozidel. Došlo však i k méně příjemným okolnostem. Kvůli tlaku okolních obcí byl provozovatelem letiště vydán zákaz oblíbeného driftování. Následně jeden ze zakladatelů akce - DC - opustil tým pořadatelů a vydal se vlastním směrem - pořádání srazu pro klasické vozy BMW.

Zbylí zakladatelé - Pepper a Bodie - se rozhodli od následujícího ročníku užívat pro akci nový název - BIG MEETING. Změna názvu fanoušky neodradila a v letech 2016 a 2017 si akce stále zachovávala svou vysokou úroveň i největší účast fanoušků BMW v ČR. Přes velké úsilí pořadatelského týmu se však nepodařilo do programu vrátit driftování.

16-17.png

 

13. ročník akce se roku 2018 premiérově pořádal na letišti v Milovicích, které splňovalo pořadatelské požadavky. Opět se tak účastníci mohli těšit, krom standardně nabytého programu, na tolik oblíbené a žádané drifty. Přivítali jsme zde téměř 1200 vozů! Touto akcí bohužel (prozatím) skončila éra velkých akcí :(.

Ještě v roce 2018 jsme uspořádali první zkušební trackday na autodromu ve Vysokém Mýtě. Tato akce pod názvem BIG RACE je zaměřena na fanoušky okruhového ježdění, je zde omezený počet účastníků na 30 vozů, takže se jedná o takový přátelský minisrázek.

18-18.png

 

Rok 2019 a opět Vysoké Mýto v kombinaci se srazem BIG RACE , tentokrát trochu větší sraz než je klasický trackday. Přijelo téměř 300 vozů BMW, proběhly soutěže show&shine, rychlostní zkouška a zakončili jsme den spanilou jízdou. Bohužel areál autodromu nám neumožnil uspořádat takový program, jaký by si asi většina účastníků přála (vzhledem k lokalitě) – hlukové omezení je zde velmi přísné , navíc platí absolutní zákaz driftování :(.

Další výzvou byl pro nás rok 2020. Vzhledem k různým omezením byl tento rok pro nás  velice nejistý. Uspořádali jsme ale poměrně úspěšnou akci na autodromu v Sosnové. Jednalo se o takový „race day“ pro okruháře, driftery, ale i pro milovníky show&shine. Účast byla velice dobrá a odezva od účastníků a diváků taktéž. Sosnová nás bavila!

16-20(2).png

 

Tím ale pro nás tento rok neskončil. Opět jsme se vydali do Vysokého Mýta na již tradiční BIG RACE - BMW & MINI trackday. Jak už název napovídá, oslovili jsme i několik fandů menšího brášky MINI. Na této akci se začíná formovat bezva jádro nadšenců okruhových jízd, kteří si mohou své vozy otestovat, případně se na trati poměřit se svými kamarády – tyto jízdy bývají měřené časomírou a probíhá i soutěž v několika kategoriích podle úprav vozů. Na své si tak jistě přišli všichni, ať už se sériovým vozem, nebo s totálním závoďákem.